0
0
5.00 از 4 رأی

رایگان!

در دوره آموزش کاتلین مقدماتی سایت آموزشگام، به بررسی ساختار زبان کاتلین و آموزش جدیدترین تغییرات اعمال شده روی این زبان برنامه نویسی میپردازیم…

تعداد دانشجویان: 391 نفر
 • تعداد فصل ها : 7 فصل
 • تعداد جلسات : 30 جلسه
 • مدت زمان: 6 ساعت و 21 دقیقه
 • نوع فایل ها: ویدئویی
 • حجم دوره: 1160 مگابایت
 • دسترسی به فایل ها بلافاصله پس از پرداخت
 • دریافت آپدیت ها به صورت رایگان

درصد پیشرفت دوره

100% تکمیل شده
علیرضا احمدی

علیرضا احمدی

درباره مدرس درباره علیرضا احمدی : بنده علیرضا احمدی هستم توسعه دهنده فول استک نرم افزار، مدیر تولید محتوای وب سایت آموزشگام و مسلط به زبان‎ های برنامه نویسی جاوا، کاتلین، سی...

مشاهده بیشتر
اشتراک گذاری:

دوره رایگان آموزش کاتلین مقدماتی ( 2021 )

منتشر شده در 1399/11/16 17 نظر به روز شده در 1401/02/25
آموزش کاتلین

زبان برنامه نویسی کاتلین :

کاتلین یک زبان برنامه نویسی تحت JVM یا ماشین مجازی جاوا بوده که در سال 2011 توسط شرکت بزرگ و معروف JetBrains معرفی شده است. کاتلین زبانی شی گرا میباشد که قابلیت کامپایل شدن به کد جاوا اسکریپت را نیز دارد. یکی از مهم ترین ویژگی های زبان برنامه نویسی کاتلین، مختصر بودن و سادگی کد نویسی در آن میباشد. به گونه ای که بسیاری از برنامه نویسان معتقدند که یادگیری کاتلین بسیار آسان تر از جاواست. پس آموزش کاتلین بسیار ساده تر، گیرا تر و راحت تر خواهد بود و شما را به زحمت نخواهد انداخت.

برنامه نویسی اندروید با کاتلین :

در سال 2017 میلادی بود که شرکت بزرگ گوگل حمایت همه جانبه خود از کاتلین را اعلام کرده و رسما از کاتلین به عنوان زبان دوم برنامه نویسی اندروید پشتیبانی کرد. با اعلام پشتیبانی گوگل از کاتلین، تعداد بسیار زیادی از برنامه نویسان اندروید به کاتلین روی آوردند. همانطور که میدانید پیش از کاتلین، از زبان جاوا برای توسعه اپ های اندرویدی استفاده میشد؛ اما کاتلین آنچنان در دل های برنامه نویسان رخنه کرد که در سال 2019 میلادی به عنوان زبان اول برنامه نویسی اندروید انتخاب و معرفی شد. این یک پیشرفت باور نکردنی بود. چگونه برنامه نویس اندروید شویم ؟

سیستم عامل اندروید در ایران بسیار پر طرفدار بوده و بازار کار آن نیز بسیار داغ است. به قول قدیمی ها تا تنور داغ است باید نان را چسباند. امروزه که سیستم عامل اندروید به حداکثر تعداد کاربران خود در ایران رسیده و در هر خانواده ای دست کم 2 گوشی اندروید یافت میشود، پس وقت آن است که با آموزش کاتلین شما نیز وارد دنیای بزرگ برنامه نویسی اندروید شوید. ( پادکست صوتی اندروید یا ios ؟ )

آموزش کاتلین
آموزش کاتلین مقدماتی

ویژگی های کاتلین نسبت به جاوا :

شاید برای درک عمیق این سوال نیازمند رفتن به لایه های پایین تر برنامه نویسی و درک بخشی از کد نویسی ها باشید اما کاتلین در نگاه ظاهری و ابتدایی نیز ویژگی های بسیار برتری نسبت به جاوا دارد. یکی از مهمترین ویژگی های کاتلین، مختصر نویسی است. مختصر بودن کد نویسی در کاتلین سبب یادگیری آسان تر، کد نویسی سریع تر، بالا رفتن سرعت کامپایل کد ها و در نتیجه بالا رفتن سرعت اپلیکیشن خواهد شد. ( 6 مزیت کاتلین نسبت به جاوا )

آموزش کاتلین در جهت سایر حوضه های برنامه نویسی :

خوب همانطور که پیش تر گفته شد، میتوان کد کاتلین را به زبان جاوا اسکریپت نیز کامپایل کرد. این قابلیت ویژگی های زیادی را به این زبان برنامه نویسی خواهد داد. با استفاده ازین ویژگی ها میتوانیم از کاتلین برای نوشتن برنامه های سمت سرور، اجرای کد در سمت کلاینت و نیز تولید برنامه برای سیستم عامل IOS استفاده کنیم. پس آموزش دیدن این زبان جزو واجبات دنیای نرم افزار محسوب میشود. چراکه با یادگیری آن خواهیم توانست از این زبان پیشرفته در زمینه های مختلف برنامه نویسی استفاده کرده و از ویژگی های آن برخور دار شویم. 

آموزش کاتلین 2021 :

در دنیایی زندگی میکنیم که تکنولوژی در آن به سرعت در حال تکامل، تغییر و بروز رسانی میباشد. زبان های برنامه نویسی نیز ازین قاعده مستثنی نیستند. زبان کاتلین در سال 2017 توسط گوگل معرفی شد و در همان سال آموزش های زیادی برای آن منتشر شدند. اما از سال 2017 تا کنون تغییراتی در این زبان و بروز رسانی هایی برای آن به وجود آمده است. پس بر آن شدیم تا بروز ترین آموزش کاتلین را در سطح مقدماتی تدوین کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهیم. اکنون بروز ترین آموزش زبان برنامه نویسی کاتلین طبق آخرین تغییرات اعلام شده از سایت رسمی کاتلین را به صورت رایگان در اختیار دارید.

آموزش کاتلین
آموزش کاتلین مقدماتی

چرا آموزش کاتلین در سطح مقدماتی ؟

با شنیدن کلمه مقدماتی بودن دوره، تنها چیزی که در ذهن شما شکل میگیرد، دوره ای بدرد نخور یا کم محتوا میباشد. هر چند نام دوره کاتلین مقدماتی است اما محتوای آن هیچ کم و کاستی برای شروع برنامه نویسی اندروید ندارد. حال چرا مقدماتی؟ خوب هر زبان برنامه نویسی برای مقاصد مختلفی در سطوح مختلف پیاده سازی میشود. به عنوان مثال با زبان جاوا هم میشود نرم افزار های قول پیکری همچون Android Studio تولید کرد و هم میتوان برنامه هایی برای اندروید نوشت.

قطعا قطعه کد های استفاده شده برای تولید نرم افزار اندروید با کد های نوشته شده جهت ساختن اندروید استودیو متفاوت خواهند بود. پس برنامه نویس اندروید هیچ نیازی به یاد گیری جاوا در سطح نوشتن یک برنامه قول پیکر برای کامپیوتر نخواهد داشت. ما نیز در این پکیج آموزشی نیاز شما را شروع برنامه نویسی اندروید در نظر گرفته ایم. پس مباحثی از زبان کاتلین را خواهیم گفت که مناسب شروع برنامه نویسی اندروید باشند.

آموزش کاتلین در سطح پیشرفته :

سوال دیگری که ممکن است برای شما به وجود آید این است که چه زمانی نیاز به یادگیری زبان برنامه نویسی کاتلین در سطح پیشرفته خواهیم داشت؟ خوب زمانی که قصد آموزش پکیج های پیشرفته کاتلین نظیر RXKotlin را داشته باشیم شما نیازمند یادگیری پیشرفته تر کاتلین خواهید بود. هرچند جای هیچ نگرانی ای نیست؛ چرا که در پکیج دیگری تحت عنوان آموزش کاتلین پیشرفته ( 2021 ) نیز به آموزش کاتلین در سطح پیشرفته خواهیم پرداخت.

دوره آموزش زبان کاتلین مناسب چه کسانی میباشد ؟

دوره آموزش زبان کاتلین مناسب علاقه مندان ورود به دنیای برنامه نویسی اندروید و دوست داران این حوضه میباشد. اگر قصد وارد شدن و شروع کردن برنامه نویسی اندروید را دارید، دوره آموزش کاتلین مقدماتی می تواند تمامی نیاز های شما را پوشش دهد. پس از یادگیری زبان کاتلین شما خواهید توانست وارد برنامه نویسی اندروید شده و شروع به نوشتن برنامه هایی جذاب و کاربر پسند کنید. پس در زمینه آموزش کاتلین درنگ نکنید.

آموزش کاتلین
آموزش کاتلین مقدماتی

آنچه در دوره آموزش کاتلین مقدماتی می آموزید :

در دوره رایگان آموزش کاتلین مقدماتی، شما با تمامی نکات ریز و درشت زبان برنامه نویسی کاتلین آشنا خواهید شد. از مباحث اولیه تعریف متغیر گرفته تا مباحث سنگین مربوط به شی گرایی در کاتلین. خوب همانطور که میدانید یکی از مهمترین مسائل در زبان های شی گرا، مبحث کار با کلاس ها و یادگیری عمیق شی گرایی میباشد. اگر شی گرایی را از ابتدا به صورت اصولی آموزش ببینید، تا انتهای راه به مشکل نخورده و در حوضه های پیشرفته نیز خواهید توانست گلیم خودتان را از آب بکشید. در دوره آموزش کاتلین مقدماتی به صورت کامل و جامع مبحث شی گرایی را با ذکر مثال هایی قابل فهم پوشش خواهیم داد.

پیش نیاز های این دوره :

مهم ترین پیش نیاز دوره آموزش کاتلین، داشتن ذهنیت برنامه نویسی میباشد. اگر شما ذهنیت برنامه نویسی نداشته باشید، در زمینه درک کد های یک زبان برنامه نویسی به مشکل خواهید خورد. برای بدست آوردن ذهنیت برنامه نویسی تنها کاری که باید بکنید این است که دوره رایگان آموزش الگوریتم و فلوچارت را مشاهده کرده و با مسائل پیرامون زبان های برنامه نویسی آشنا شوید.

مدرس دوره : علیرضا احمدی

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید ویدیوی معرفی دوره را مشاهده کرده و سرفصل ها را بررسی کنید.

آموزشگام را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

جلسات و سرفصل ها :

فصل اول

2 جلسه
جلسه اول - معرفی دوره
معرفی دوره آموزش کاتلین مقدماتی ( 2021 )
جلسه دوم - بررسی و نصب نیازمندی های دوره
بررسی و نصب نیازمندی های دوره آموزش کاتلین مقدماتی ( 2021 )

فصل دوم

4 جلسه
جلسه اول - آموزش کار با متغیر ها در کاتلین
آموزش کار با متغیر ها در کاتلین
جلسه دوم - آموزش انواع داده ها در کاتلین
آموزش انواع داده ها در کاتلین
جلسه سوم - تغییر نوع داده ها در کاتلین
چگونگی تغییر نوع داده ها در کاتلین
جلسه چهارم - null پذیر کردن متغیر ها در کاتلین
null پذیر کردن متغیر ها در کاتلین

فصل سوم

2 جلسه
جلسه اول - آموزش کار با ساختار شرطی if
آموزش کار با ساختار شرطی if در کاتلین
جلسه دوم - آموزش کار با ساختار شرطی when
آموزش کار با ساختار شرطی when در کاتلین

فصل چهارم

3 جلسه
جلسه اول - کار با حلقه تکرار while
آموزش کار با حلقه تکرار while در کاتلین
جلسه دوم - کار با حلقه تکرار for
آموزش کار با حلقه تکرار for در کاتلین
جلسه سوم - آموزش کار با کلید واژه های continue و break
آموزش کار با کلید واژه های continue و break در کاتلین

فصل پنجم

3 جلسه
جلسه اول - آموزش کار با آرایه ها در کاتلین
آموزش کار با آرایه ها در کاتلین
جلسه دوم - آموزش کار با لیست ها در کاتلین
آموزش کار با لیست ها در کاتلین
جلسه سوم - آموزش کار با map و hashMap
آموزش کار با map و hashMap

فصل ششم

3 جلسه
جلسه اول - آموزش کار با توابع غیر بازگشتی در کاتلین
آموزش کار با توابع غیر بازگشتی در کاتلین
جلسه دوم - آموزش کار با توابع بازگشتی در کاتلین
آموزش کار با توابع بازگشتی در کاتلین
جلسه سوم - چند نکته مهم هنگام کار با توابع در کاتلین
چند نکته مهم هنگام کار با توابع در کاتلین

فصل هفتم

13 جلسه
جلسه اول - شروع شی گرایی و تعریف اولین کلاس
شروع شی گرایی و تعریف اولین کلاس در کاتلین
جلسه دوم - شیوه استفاده از کلاس ها در کاتلین
شیوه استفاده از کلاس ها در کاتلین
جلسه سوم - کاربرد سازنده ها در پیاده سازی کلاس
کاربرد سازنده ها در پیاده سازی کلاس
جلسه چهارم - شیوه ارث بری کردن از کلاس ها در کاتلین
شیوه ارث بری کردن از کلاس ها در کاتلین
جلسه پنجم - بازنویسی توابع و کار با کلید واژه override
بازنویسی توابع و کار با کلید واژه override در کاتلین
جلسه ششم - شیوه ایجاد کردن سطوح دسترسی در کلاس ها
شیوه ایجاد کردن سطوح دسترسی در کلاس ها
جلسه هفتم - آموزش کار با کلاس های داخلی
آموزش کار با کلاس های داخلی در کاتلین
جلسه هشتم - آموزش کار با data class
آموزش کار با data class در کاتلین
جلسه نهم - آموزش کار با enum class
آموزش کار با enum class در کاتلین
جلسه دهم - آموزش طریقه استفاده از companion object
آموزش طریقه استفاده از companion object در کاتلین
جلسه یازدهم - آموزش طریقه استفاده از interface
آموزش طریقه استفاده از interface
جلسه دوازدهم - آموزش طریقه استفاده از abstract
آموزش طریقه استفاده از abstract
جلسه سیزدهم - آموزش طریقه استفاده از try and catch
آموزش طریقه استفاده از try and catch

دانلود دوره کاتلین مقدماتی

1 جلسه
دانلود دوره کاتلین مقدماتی
دانلود ویدیو ها و فایل های دوره کاتلین مقدماتی
برچسب‌ها:

نظرات

9 دیدگاه برای دوره رایگان آموزش کاتلین مقدماتی ( 2021 )

دیدگاه خود را بنویسید
 1. nadernobar (خریدار محصول)

  سلام آقای احمدی. خدا قوت. لطفا مباحث پیشرفته مثل درگاه پرداخت، Dagger، Hilt، Jetpack Compose و API نویسی، Testing و امنیت در برنامه های اندرویدی رو در این پکیج یا پکیج پیشرفته تدریس کنید. اینا واقعا مواردی هست که تو آگهی های خارجی خیلی من میبینم. واقعا یک برنامه نویس حرفه ای باید همه اینا رو بلد باشه. ممنون از زحمات ارزشمند شما.

  • علیرضا احمدی (خریدار محصول)

   سلام و عرض ادب. قطعا هدف من از شروع دوره های اندروید همینه که به مباحثی بپردازم که هیچ جایی آموزش داده نشده باشه. این پکیج که به اتمام رسید میریم سراغ پیشرفته.

 2. Emad.68 (خریدار محصول)

  سلام آقای احمدی عزیز، با تشکر فراوان از شما بابت این آموزشهای عالی، یک سوال؟ آیا در بسته آموزش اندروید و یا بسته کاتلین پیشرفته، مبحث کار با بانکهای اطلاعاتی، چگونگی ایجاد اونها و چگونگی ارتباط با اونها از طریق کاتلین و … هم مطرح میکنید؟ منظورم بانک اطلاعاتی هست که در گوشی کاربری که برنامه ما رو نصب میکنه ذخیره میشه همرا نصب برنامه. منظورم بانک اطلاعاتی سمت سرور نیست. بازم ممنون از شما.

  • علیرضا احمدی (خریدار محصول)

   سلام و عرض احترام. بله قطعا آموزش کار با دیتابیس در گوشی کاربر رو در همین پکیج آموزش برنامه نویسی اندروید که منتشر شده کار میکنیم.

 3. Baloch (خریدار محصول)

  عالی بود استاد👍👍👍👍

  • علیرضا احمدی (خریدار محصول)

   سلام. ممنونم از نظر مفید و روحیه بخش شما

 4. Farhad (خریدار محصول)

  سلام اقای احمدی عزیز
  من دوره مقدماتی کاتلین رو تا فصل چهار دانلود کردم ولی الان که اومدم بقیش رو دان کنم نمیتونم.تو پنل کاربریم هم نیست که ادامه دانلودمو بزنم.چیکار کنم؟
  بعد از دوره مقدماتی باید دوره پیشرفته رو بردارم یا میتونم مستقیم برم برنامه نویسیه اندروید با کاتلین؟

  • علیرضا احمدی (خریدار محصول)

   سلام و عرض ادب. بعد از دوره مقدماتی کاتلین باید برید سراغ دوره اندروید و بعد از اون باید کاتلین پیشرفته رو بگذرونید. مشکل دانلود نباید وجود داشته باشه. اگر به مشکل خوردید حتما VPN خودتون رو خاموش کنید و یک بار از سایت خارج بشید و دوباره وارد سایت بشید تا مشکل رفع بشه. اگر نشد حتما تیکت بزنید تا راهنمایی تون کنم.

 5. hossein

  الان این کجاش رایگان؟؟؟
  میگه باید خرید کنید…!!

  • علیرضا احمدی (خریدار محصول)

   سلام دوست عزیز. شما به سبد خرید اضافه کنید و مراحل رو پیش برید هیچ پولی ازتون دریافت نخواهد شد و کاملا رایگان خواهد بود. نگران نباشید

 6. reza (خریدار محصول)

  عالی بود
  خیلی روان و شیوا
  مرسی
  خداقوت

  • علیرضا احمدی (خریدار محصول)

   سلام و عرض ادب. ممنونم بابت انرژی های مثبتی که میدید. وظیفه ما ارائه بهترین آموزش هاست. موفق باشید

 7. soran (خریدار محصول)

  سلام
  از کجا باید دانلود کنم لینک دانلود وجود نداره؟

  • امید قلندری

   با سلام خدمت شما دوست عزیز
   در صورت ثبت نام در دوره میتوانید از مسیر ( داشبورد کاربری – دوره های آموزشی – شروع یادگیری ) برای تماشا یا دانلود ویدیو ها اقدام کنید.

 8. مهدی صفری

  سلام
  حس میکنم سایتتون تازه تاسیس هست و از اینکه شاید اولین نفری باشم که برای سایت کامنت میزارم خوشحالم
  خدمت سایر دوستانی که از سایت بازدید دارند و این پست رو میبینید خواستم بگم آموزش های آقای احمدی رو در سایت دانشجویار دیدم و از طریق اون سایت بسته های آموزشیشون رو دیدم و بعد از چند روز تحقیق در مورد مناسب ترین بسته آموزشی برای کاتلین به این نتیجه رسیدم سرفصل ها و خود آموزشی که داخل بسته آموزشیشون هست خیلی خوبه
  اون زمان سایت خودشون رو ندیده بودم قطعا مستقیما از خودشون تهیه میکردم
  فقط فکر میکنم آموزشی که توی این سایت گذاشتند به روز تر از آموزش موجود در سایت دانشجو یار هست و بنده توصیه میکنم مستقیما از خودشون تهیه کنید آموزش ها رو
  و اینم بگم هیچ مدرس و هیچ پکیج آموزشی کااامل کاامل نیست و همه این آموزش ها برای اینه که وارد حیطه برنامه نویسی بشیند و یاد بگیریند چه طوری توی این مسیر خودتون رو به اون سطح لازم از برنامه نویسی برسونید
  و من از این بسته آموزشی راضی بودم
  شاید دوره ها و بسته های آموزشی دیگه ایی هم باشه که بهتر و یا ضعیف تر باشه
  و قطعا این دوره آموزشی تنها دوره خوب کاتلین نیست ولی یکی از دوره های خوب آموزشی کاتلین به زبان ساده هستش

  • امید قلندری

   با سلام خدمت شما دوست عزیز

   خیلی ممنون از لطف شما همون طور که فرمودید سایت تازه تاسیس هست و ما تمام تلاشمون این هست که بتونیم دوره های جدید تر و با محتوای ارزشمند برای شما تهیه کنیم.
   و در حال حاضر ما دو دوره درحال برگزاری و برنامه ریزی داریم که درآینده ای نچندان دور بیشتر هم خواهد شد.

   باسپاس از شما

 9. علیرضا احمدی

  دوره آموزش کاتلین مقدماتی ( 2021 ) کاملا رایگان، مفید، با بیان روان و شیوا و مناسب شروع برنامه نویسی اندروید میباشد.

آموزشگام