0
0
5.00 از 1 رأی

100,000 تومان 60,000 تومان

دوره گرافیک برای برنامه نویسان حاوی تمامی نکات گرافیکی مورد نیاز برنامه نویسان و نیز آموزش ویرایش تصاویر در جهت کار های برنامه نویسی میباشد.

گرافیک برای برنامه نویسان

دسته: , منتشر شده در 1399/11/15 1 نظر به روز شده در 1400/01/22
گرافیک برای برنامه نویسان
دوره درحال برگزاری میباشد.
برنامه نویسی اندروید با کاتلین 3%

گرافیک چیست ؟

گرافیک در دو نوع سنتی و مدرن وجود دارد. ولی در کل به هر کاری که با هنر های تجسمی و آرایشی سر و کار دارد گرافیک میگویند. برای مثال میتوان خوش نویسی، نقاشی، جلد سازی، طراحی بنر، کنده کاری و غیره را نام برد. اما یکی از شاخه های بسیار محبوب و حرفه ای گرافیک، شاخه ای تحت عنوان گرافیک رایانه ای میباشد. گرافیک رایانه ای را میتوان یکی از پر کاربرد ترین حوضه های کار با رایانه دانست. گرافیک برای برنامه نویسان نیز بسیار حائز اهمیت است.

گرافیک رایانه ای :

یکی از مهم ترین دلایل ایجاد دوره گرافیک برای برنامه نویسان، اهمیت گرافیک رایانه ای میباشد. گرافیک رایانه ای یعنی هر گونه ایجاد، ویرایش، تغییر و پردازش نقش های گرافیکی با استفاده از رایانه یا همان کامپیوتر. گرافیک رایانه ای امروزه در طراحی صفحات نرم افزار ها، طراحی صفحات وب سایت ها، طراحی بازی های متنوع، طراحی کاور، پوستر، کارت های تبریک و مناسبتی، طراحی ظاهر معماری ساختمان ها در رایانه و… مورد استفاده قرار میگیرد. دیگر کسی نمیتواند ادعا داشته باشد که در زمینه برنامه نویسی، گرافیک هیچ اهمیتی ندارد.

گرافیک برای برنامه نویسان
گرافیک برای برنامه نویسان

اهمیت گرافیک برای برنامه نویسان :

هر برنامه نویسی برای تولید نرم افزار یا وب سایت خود نیاز به دانش گرافیکی دارد. شاید این ذهنیت را داشته باشید که همواره باید شخصی به عنوان گرافیست، صفحه ای را طراحی کرده و شما بر روی آن صفحه کد نویسی کنید. با اینکه این ذهنیت درست میباشد اما هرگز به این معنا نخواهد بود که یک برنامه نویس هیچ نیازی به دانش گرافیک ندارد. برنامه نویسان بایستی آشنایی نسبی با مباحث گرافیکی و رنگ شناسی داشته باشند.

شما به عنوان یک برنامه نویس بایستی از عکس های متنوع و ساختار های درست در نرم افزار یا وب سایت خود استفاده کنید. وقتی یک گرافیست صفحه ای را برای شما در فتوشاپ طراحی میکند، شما نیز بایستی بتوانید با نرم افزار فتوشاپ یا xd کار کرده و نیاز های خودتان را از طرح گرافیست برداشت کنید. همچنین ممکن است شما بخواهید طرحی مختصر برای پروژه شخصی خود یا پست های متفرقه خودتان طراحی کنید؛ اینجاست که نیاز به گرافیک و داشتن دانش در زمینه تصاویر، انتخاب رنگ، فرمت های مختلف و توانایی کار کردن با نرم افزار های گرافیکی را به شدت احساس خواهید کرد.

یافتن منابع گرافیکی :

شاید گرافیست ها هنگام نیاز به یک عکس یا نقش گرافیکی، توانایی تولید و طراحی آن را داشته باشند و به راحتی بتوانند نیاز های خود را رفع کنند. اما برنامه نویسان به دلیل ضعف در طراحی، بایستی منابع خوب و رایگانی را شناسایی کرده و از طریق آنها تصاویری با کیفیت و بی نقص را برای خود مهیا کنند. این منابع رایگان به رفع نیاز های برنامه نویس در زمان های متعدد کمک کرده و دیگر برنامه نویس متکی به گرافیست نخواهد بود.

گرافیک برای برنامه نویسان
گرافیک برای برنامه نویسان

حجم تصاویر در برنامه نویسی :

یکی از مهمترین نکات حائز اهمیت در برنامه نویسی، اعم از توسعه نرم افزار های موبایل و ویندوز و نیز طراحی و توسعه وب سایت ها، حجم تصاویر مورد استفاده در پروژه خواهد بود. در تولید یک نرم افزار یا سایت، هر چقدر حجم تصاویر استفاده شده در پروژه کم تر باشد، سرعت اجرای پروژه بالاتر خواهد بود. همچنین در استفاده از نرم افزار یا سایت، اینترنت کاربر کم تر مصرف شده و این مهم سبب جلب رضایت کاربران خواهد شد.

نرم افزار های گرافیکی :

نرم افزار های زیادی برای انجام کارهای گرافیکی ساخته شده اند. نرم افزار هایی نظیر فتوشاپ، ایلاستریتور، ایکس دی و… که قطعا یادگیری همه آنها برای برنامه نویسان ضروری و مثمر ثمر نخواهد بود. اما نرم افزاری نظیر فتوشاپ جزو نیازمندی های هر کاربر حوضه it یا فناوری اطلاعات میباشد. یادگیری این نرم افزار در حد متوسط یکی از پیش نیاز های هر رشته ای خواهد بود. به عنوان یک برنامه نویس با تجربه، تاکید میکنم که داشتن دانش طراحی و ویرایش تصاویر در نرم افزار فتوشاپ و در حد متوسط، یکی از ملزومات اساسی و پر کاربرد توسعه نرم افزار و وب سایت خواهد بود. 

گرافیک برای برنامه نویسان
گرافیک برای برنامه نویسان

آنچه در دوره گرافیک برای برنامه نویسان می آموزید :

در دوره گرافیک برای برنامه نویسان شما با مباحث ابتدایی و پیش زمینه های گرافیکی نظیر پسوند ها و فرمت های مختلف تصاویر، چگونگی خلق تصاویر و نمایش آنها توسط مانیتور، مد های رنگی، کد های رنگی، تفاوت تصاویر برداری و پیکسلی و… آشنا خواهید شد. سپس کار با نرم افزار های گرافیکی مرسوم نظیر فتوشاپ را در حد متوسط و کاملا کاربردی آموزش دیده و ویرایش تصاویر و تبدیل آنها به تصاویر قابل استفاده در توسعه نرم افزار و وب سایت را آموزش خواهید دید. 

با گذراندن این دوره آموزشی خواهید توانست ازین پس نیاز های گرافیکی خود در برنامه نویسی را برطرف کرده و تصاویری کم حجم برای نرم افزار ها و وب سایت های خود تولید کنید. همچنین قادر خواهید بود از فایل های طراحی شده توسط گرافیست تیم یا شرکت، طرح های مد نظر خود را برداشت کرده و خروجی های مناسبی برای نرم افزار یا سایت خود بگیرید. 

پیش نیاز های دوره گرافیک برای برنامه نویسان :

این دوره خود جزو پیش نیاز های برنامه نویسی و حتی گرافیک میباشد. پس تنها پیش نیاز دوره گرافیک برای برنامه نویسان، توانایی کار با کامپیوتر یا همان توانایی کار با سیستم عامل ویندوز خواهد بود. پس بدون هیچ پیش زمینه دیگری میتوانید به یادگیری مباحث این دوره پرداخته و یک بار برای همیشه در زمینه توسعه نرم افزار و وبسایت، خودتان را از مباحث گرافیکی مورد توجه در برنامه نویسی، بی نیاز کنید.

مدرس دوره : علیرضا احمدی

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید ویدیوی معرفی دوره را مشاهده کرده و سرفصل ها را بررسی کنید.

آموزشگام را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

جلسات و سرفصل ها :

فصل اول

1 جلسه
جلسه اول - معرفی دوره
معرفی دوره گرافیک برای برنامه نویسان

فصل دوم

1 جلسه
جلسه اول – آشنایی با کوچک ترین واحد تشکیل دهنده تصاویر
آشنایی با کوچک ترین واحد تشکیل دهنده تصاویر
اشتراک گذاری:

نظرات

1 دیدگاه برای گرافیک برای برنامه نویسان

دیدگاه خود را بنویسید
  1. علیرضا احمدی

    اگر برنامه نویس هم نباشید، برای شروع کارهای گرافیکی و گرافیست شدن، این دوره میتونه مناسبتون باشه…