0
0
اندروید یا ios یا فیوشا ؟
اشتراک گذاری:

اندروید یا ios یا فیوشا ؟

992 بازدید
اندروید یا ios

اندروید یا IOS یا فیوشا ؟

در این بازار داغ گوشی های هوشمند و استفاده همگانی خانواده ها ازین تکنولوژی، این سوال برای بسیاری از برنامه نویسان و حتی خریداران گوشی های تلفن همراه به وجو آمده است که اندروید یا ios و حتی برخی دیگر از توسعه دهندگان این سوال برایشان به وجود می آید که سیستم عامل فیوشا چه جایی در میان کاربران تلفن های هوشمند خواهد گرفت؟ اندروید یا ios ؟ ( منبع زبان اصلی )

سیستم عامل اندروید یا ios ؟

از دیرباز این سوال مطرح بوده که اندروید یا ios ؟ کدام یک بهتر است ؟ میدانیم که سیستم عامل اندروید از نظر پراکندگی و درصد استفاده بسیار جلوتر از سیستم عامل شرکت اپل میباشد. یکی از دلایل مستحکم این امر، گران بودن و سخت پیدا شدن قطعات سخت افزاری و حتی نرم افزاری گوشی های مبتنی بر سیستم عامل ios میباشد. در ایران نیز از زمانی که دلار به صورت سرسام آور بالا کشید، طرفداران اپل نیز به شدت کم شدند.

سیستم عامل فیوشا ؟

فیوشا نام سیستم عامل جدیدی است که گوگل در حال پیاده سازی و عرضه آن میباشد. خیلی از کاربران ترس از کنار رفتن اندروید را دارند. در صورتی که حالا حالا ها هیچ سیستم عاملی قادر به کنار زدن اندروید گوگل نخواهد بود. فیوشا با هدف طراحی و توسعه یک سیستم عامل واکنش گرا برای تمامی قطعات هوشمند پیاده سازی شده است. یعنی قرار است از کامپیوتر گرفته تا یخچال هوشمند بتوانند از این سیستم عامل استفاده کنند.

پس سیستم عامل فیوشا صرفا برای گوشی های هوشمند ساخته نشده و قصد کنار زدن اندروید را هم ندارد. اگر هم قرار بر استفاده کاربران از فیوشا باشد، این مهم تا سال 2025 شاید شدنی به نظر برسد. اما زودتر از آن فیوشا نخواهد توانست بازار داغ اندروید را از هم بزند. اصلا هیچ معلوم نیست که سر انجام این پروژه نیمه کاره گوگل چه خواهد شد و فعلا هیچ خبر قطعی از این سیستم عامل در دسترس نیست.

اندروید یا ios
اندروید یا ios ؟

بهترین سیستم عامل برای گوشی های هوشمند :

شاید از جنبه های زیادی بتوان به این سوال پاسخ داد. از جنبه قیمت مناسب تر، امنیت بالاتر، پراکندگی، بازار کار، موجودی نرم افزار ها و سخت افزار های مورد نیاز، هزینه تعمیر و غیره. با این حال میتوان گفت در حال حاضر در کشور ما سیستم عامل اندروید حرف اول را میزند. شاید این روند با کاهش قیمت دلار، ثروتمند شدن مردم و برداشته شدن تحریم ها، دگرگون شود. اما فعلا که پا برجاست. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سیستم عامل ها میتوانید مقاله سیستم عامل چیست و چه وظایفی دارد ؟ را مطالعه کنید.

در هر صورت این نکته نیز حائز اهمیت است که اندروید و ios تنها سیستم عامل های موجود برای گوشی های تلفن همراه نیستند؛ بلکه سیستم عامل های دیگری سعی در گرفتن بازار گوشی های تلفن همراه کرده اند که متاسفانه یا خوشبختانه تا کنون موفق به دریافت جایگاهی در دل کاربران نشده اند. برخی از سیستم عامل های موجود برای گوشی های تلفن همراه عبارتند از : 

  • سیستم عامل اندروید
  • سیستم عامل ios
  • سیستم عامل بلک بری
  • سیستم عامل ویندوز فون
  • سیستم عامل سیمبین
  • سیستم عامل فیوشا

آنچه در این پادکست می آموزید :

در این پادکست آموزشی به بررسی سیستم عامل های اندروید، ios و فیوشا پرداخته و به سوال اندروید یا ios نیز پاسخ خواهیم داد. در ادامه به بررسی سیستم عامل تازه وارد فیوشا پرداخته و مشخص میکنیم که چرا در زمان حال نباید نگران سیستم عامل فیوشا بود. با گوش دادن به این پادکست آموزشی شما اطلاعاتی جامع و دقیق جهت انتخاب یک سیستم عامل درست برای ادامه راه برنامه نویسی و یا خرید گوشی بدست خواهید آورد.

خوب امیدوارم که حال دلتون خوب باشه.

به امید روزای بهتر…

آموزشگام را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://amozeshgam.ir/?p=3184
علیرضا احمدی
بنده علیرضا احمدی هستم توسعه دهنده اندروید، مدیر تولید محتوای وبسایت Amozeshgam و مسلط به زبان های برنامه نویسی جاوا، کاتلین، سی شارپ و PHP و نیز سابقه طراحی سایت با Css و Html. عاشق آموزش دیدن و آموزش دادن.
برچسب ها:

نظرات

2 نظر در مورد اندروید یا ios یا فیوشا ؟

دیدگاهتان را بنویسید

آموزشگام