0
0
بهترین زبان برنامه نویسی
اشتراک گذاری:

بهترین زبان برنامه نویسی

1059 بازدید
بهترین زبان برنامه نویسی

بهترین زبان برنامه نویسی :

اشخاصی که به تازگی وارد دنیای برنامه نویسی شده اند و یا در صدد انتخاب زمینه ای مناسب برای شروع برنامه نویسی هستند، همواره این سوال ذهنشان را درگیر میکند که بهترین زبان برنامه نویسی کدام است؟ کدام زبان برنامه نویسی را انتخاب کنیم تا در آینده موجب پشیمانی ما نشود؟ یا اینکه کدام زبان برنامه نویسی بیشترین درآمد ممکن را داراست؟ دوره شروع برنامه نویسی ( انتخاب بهترین زبان )

کدام زبان بهترین است ؟

جواب من به سوال بهترین زبان برنامه نویسی همواره این بوده که نمیتوان هیچ زبانی را به عنوان بهترین زبان برنامه نویسی انتخاب کرد. چرا؟ زیرا شما نمیتوانید بگویید که لامبورگینی بهترین خودروی دنیاست؛ چراکه با یک ماشین لامبورگینی که توانایی رسیدن به سرعت 400 کیلومتر بر ساعت را دارد، هرگز نمیتوان 10 تن بار جا به جا کرد. اگر خواستید 10 تن بار جا به جا کنید باید از یک ماشین سنگین استفاده کنید. همینطور برای شخم زدن زمین کشاورزی شما نیاز به تراکتور خواهید داشت.

بهترین زبان برنامه نویسی
بهترین زبان برنامه نویسی

هر زبانی میتواند بهترین باشد :

نظر من همیشه این بوده که اگر از هر چیزی سر جای خودش استفاده کنیم، آن چیز برای آن مکان مناسب ترین خواهد بود. در زمینه برنامه نویسی نیز دقیقا به همین شکل خواهد بود. یک زبان برنامه نویسی را میتوان در زمینه برنامه نویسی موبایل بهترین دانست و دیگری را در زمینه توسعه وب. پس بهترین زبان برنامه نویسی برای هر زمینه از برنامه نویسی میتواند متفاوت باشد. پس اول باید زمینه مناسب را انتخاب کنید و سپس به دنبال پاسخ باشید.

به عنوان مثال من ابتدا مشخص میکنم که میخواهم به کوه برم؟ مسابقه بدهم؟ زمین شخم بزنم؟ به صحرا و کویر سفر کنم؟ چندین تن بار حمل کنم؟ یا میخواهم پرواز کنم؟ آنگاه بر اساس نیاز خود یک خودرو انتخاب میکنم. شاید برای شخصی که جاده می سازد، تراکتور بهترین گزینه باشد، اما برای منی که میخواهم به مسابقات ماشین سواری وارد شده و مقام بیاورم، دیگر تراکتور مناسب نخواهد بود. بهترین زبان های برنامه نویسی ( منبع زبان اصلی )

مناسب ترین زبان های برنامه نویسی :

با اینکه نمیتوان یک زبان برنامه نویسی را با عنوان بهترین زبان برنامه نویسی انتخاب کرد، اما میتوان گروهی از زبان های برنامه نویسی را به عنوان بهترین زبانهای برنامه نویسی موجود انتخاب کرد. در حال حاضر پر طرفدار ترین زبان های برنامه نویسی در ایران، زبان های کاتلین، جاوا، سی شارپ، php، پایتون و جاوا اسکریپت میباشند. البته در فواصل زمانی این زبان ها ممکن است با نمونه های مشابه خود جایگزین شوند. زبان های برنامه نویسی و کاربرد آنها

بهترین زبان برنامه نویسی
بهترین زبان برنامه نویسی

لیست بهترین زبان های برنامه نویسی حال حاضر :

  • کاتلین : زبان منتخب برنامه نویسی اندروید
  • سی شارپ : زبان منتخب برنامه نویسی ویندوز
  • PHP : زبان متن باز در زمینه توسعه وبسایت
  • روبی : مورد استفاده در شبیه سازی و رباتیک
  • GO : برای طراحی میکرو سرویس ها و api ها
  • جاوا اسکریپت : اسکریپت نویسی و کد نویسی سمت کلاینت
  • پایتون : مورد استفاده در رباتیک، هک و امنیت
  • متلب : پردازش فیلم و تصویر
  • دارت : مورد استفاده در پلتفرم فلاتر برای توسعه اپلیکیشن های موبایل

آنچه در این پادکست می آموزید :

در پادکست بهترین زبان برنامه نویسی به توضیح معیار های انتخاب یک زبان برنامه نویسی به عنوان بهترین زبان میپردازیم. همچنین در این پادکست صوتی دلایل متعددی که سبب میشوند تا نتوانیم یک زبان را به عنوان بهترین زبان برنامه نویسی انتخاب کنیم بررسی میکنیم. پس با گوش دادن و آموختن نکات این پادکست صوتی خواهید توانست یک زبان مناسب با زمینه مدنظر خود را انتخاب کنید. کافیست بر روی دکمه پخش کلیک کرده و عملیات گوش دادن را شروع کنید.

خوب امیدوارم که حال دلتون خوب باشه.

به امید روزای بهتر…

آموزشگام را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://amozeshgam.ir/?p=2597
علیرضا احمدی
بنده علیرضا احمدی هستم توسعه دهنده اندروید، مدیر تولید محتوای وبسایت Amozeshgam و مسلط به زبان های برنامه نویسی جاوا، کاتلین، سی شارپ و PHP و نیز سابقه طراحی سایت با Css و Html. عاشق آموزش دیدن و آموزش دادن.
برچسب ها:

نظرات

1 نظر در مورد بهترین زبان برنامه نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

آموزشگام