0
0
برنامه نویسی یعنی چه ؟
اشتراک گذاری:

برنامه نویسی یعنی چه ؟

815 بازدید
برنامه نویسی یعنی چه

برنامه نویسی یعنی چه ؟

به راستی برنامه نویسی یعنی چه؟ به چه کسی برنامه نویس میگویند؟ برنامه نویس ها چه میکنند؟ آیا برنامه نویس ها هکر هستند؟ برنامه نویسی سخت است؟ ما هم میتوانیم برنامه نویس شویم؟ برای برنامه نویسی باید از کجا شروع کرد؟ دوره شروع برنامه نویسی ( انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی )

برنامه نویسی یعنی :

برنامه نویسی یعنی کد نوشتن برای ایجاد یک نرم افزار، سایت یا ربات. تمامی نرم افزار هایی که به صورت روزمره از آنها استفاده میکنید، نظیر تلگرام و اینستاگرام و واتس اپ، همگی به دست برنامه نویسانی پیاده سازی شده اند. البته فکر نکنید که همواره یک شرکت بزرگ نظیر فیسبوک فقط میتواند نرم افزار تولید کند؛ خیر. شما نیز به صورت انفرادی میتوانید این کار را بکنید. تنها نیاز شما هم برنامه ای درست و گام به گام خواهد بود که این مهم نیز با گام های یادگیری آموزشگام در دسترس شما خواهد بود. پس جایی برای نگرانی نمی ماند. برنامه نویسی چیست ؟ ( منبع زبان اصلی ) 

برنامه نویسی یعنی چه
برنامه نویسی یعنی چه

آیا برنامه نویسان هکر هستند ؟

هک کردن و تامین امنیت شبکه ها و نرم افزار ها میتواند با برنامه نویسی شروع شود اما صرفا هر برنامه نویس یک هکر نیست؛ یا بهتر است بگوییم بیش از 90 درصد برنامه نویسان هکر نیستند و کاری به هک کردن جایی هم ندارند. مسئله هک و امنیت کمی پیچیده است اما برنامه نویسی را هر شخص علاقه مندی میتواند به راحتی بیاموزد و در آن حرفه ای شود. تنها کمی پشتکار و تلاش لازم خواهد بود.

هکر کیست ؟

خیلی از مردم ممکن است هکر ها را انسان های بدی تصور کنند. در صورتی که این تصور اشتباه است. هکر کسی است که یک سیستم را با هدف بالا بردن امنیت آن سیستم و گوشزد کردن آن حفره امنیتی به مدیر سیستم هک میکند. آن شخصی که از اطلاعات هک شده سوء استفاده کرده و در جهت منافع خود از آنها استفاده میکند، هکر نیست؛ بلکه کراکر است. کراکر ها سیستم را در جهت منافع خود کرک میکنند در صورتی که هدف هکر ها بالا بردن امنیت سیستم خواهد بود.

چگونه میتوان برنامه نویس شد ؟

برای برنامه نویس شدن اولین قدم انتخاب هدف و زمینه برنامه نویسی میباشد که با استفاده از پکیج شروع برنامه نویسی میتوانید به این مهم دست پیدا کنید. پس از آن کافیست وارد مسیر منتخب خود شده و شروع به دیدن آموزش های سایت آموزشگام کنید. تنها پیش نیاز ضروری شما در این مسیر، توانایی کار با کامپیوتر خواهد بود که حتی اگر در این زمینه هم ضعف دارید، میتوانید با پکیج های آموزشگام این ضعف را نیز برطرف کنید. ( پادکست بهترین زبان برنامه نویسی )

به چه شخصی برنامه نویس می گویند ؟

در دنیای نرم افزاری به هر کسی که با استفاده از یک زبان برنامه نویسی برای یک سخت افزار کد نویسی کند، برنامه نویس می گویند. حال این سخت افزار میتواند گوشی موبایل، تبلت، کامپیوتر یا هر چیز دیگری باشد. جالب است بدانید که تمامی وبسایت هایی که شما با آنها سر و کار دارید، اعم از آموزشگام و گوگل و غیره نیز توسط برنامه نویسانی کد نویسی و پیاده سازی میشوند.

برنامه نویسی یعنی چه
برنامه نویسان هکر

آنچه در این پادکست می آموزید :

در پادکست برنامه نویسی یعنی چه به پاسخی جامع و کامل برای سوال برنامه نویسی یعنی چه میپردازیم. علاوه بر آن بررسی میکنیم که به چه کسی برنامه نویس میگویند و چگونه ما نیز میتوانیم تبدیل به برنامه نویسانی موفق شویم؟ با گوش کردن و آموختن مطالب پادکست برنامه نویسی یعنی چه، شما خواهید توانست به سوالات متعدد خود و دیگران در زمینه برنامه نویسی پاسخ دهید. این نکته را نیز فراموش نکنید که پس از فهمیدن پاسخ برنامه نویسی یعنی چه، بایستی برای برنامه نویس شدن، یک زمینه با توجه به علاقه خود انتخاب کرده و به سراغ یک زبان برنامه نویسی بروید. ( زبان های برنامه نویسی و کاربرد آنها )

خوب امیدوارم که حال دلتون خوب باشه.

به امید روزای بهتر…

آموزشگام را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://amozeshgam.ir/?p=2594
علیرضا احمدی
بنده علیرضا احمدی هستم توسعه دهنده اندروید، مدیر تولید محتوای وبسایت Amozeshgam و مسلط به زبان های برنامه نویسی جاوا، کاتلین، سی شارپ و PHP و نیز سابقه طراحی سایت با Css و Html. عاشق آموزش دیدن و آموزش دادن.
برچسب ها:

نظرات

2 نظر در مورد برنامه نویسی یعنی چه ؟

دیدگاهتان را بنویسید

آموزشگام