0
0
100% تخفیف

سورس کد پیاده سازی Bottom Navigation

(دیدگاه 1 کاربر)

14,000 تومان رایگان!

پیش از این آموزش های زیادی برای پیاده سازی Bottom Navigation در اندروید استودیو تولید و عرضه شده است. منتهی این آموزش ها دیگر منسوخ شده اند.

اهمیت Navigation در اندروید :

کلمه Navigation در لغت به معنای جهت یابی یا ناوبری است. پس همانطور که از معنای این کلمه پیداست، Navigation برای جهت یابی و هدایت کاربران در نرم افزار اندروید میباشد. هر نرم افزاری دارای ویژگی ها و اهداف مربوط به خود خواهد بود. به عنوان مثال در نرم افزار دیوار، مهمترین عناصر و اهداف سازنده، دسته بندی کالاها و چت دیوار بوده است. یا در نرم افزار دیجی کالا، مهمترین بخش نرم افزار همان دسته بندی محصولات است.

کاربرانی که به نرم افزار دیجی کالا مراجعه میکنند، در همان بطن ورود به دنبال صفحه ارتباط با ما، درباره ما، تماس با ما و غیره نمیگردند. اولین چیزی که مخاطب به دنبال آن خواهد گشت، محصولات جدید، محصولات تخفیف خورده و محصولات مدنظر او خواهد بود. پس نرم افزار نامبرده بایستی مهمترین اجزای مد نظر خود را در بخش Navigation خود قرار دهد. این امر سبب دسترسی ساده تر و راحت تر کاربران به بخش های اصلی نرم افزار خواهد شد.

انواع Navigation در اندروید :

ما در زمینه برنامه نویسی اندروید قادر به استفاده کردن از دو نوع Navigation خواهیم بود. اولین مورد Navigation Drawer بوده که در سورس کدی مجزا به آن خواهیم پرداخت و دومین نمونه، Bottom Navigation است که موضوع سورس کد فعلی خواهد بود. همانطور که از نام Bottom Navigation مشخص است، این نوع نویگیشن در پایین نرم افزار قرار گرفته و بخش های اصلی نرم افزار مارا مشخص میکند. 

bottom navigation
Bottom Navigation

شیوه پیاده سازی Bottom Navigation :

پیش از این آموزش های زیادی برای پیاده سازی Bottom Navigation در اندروید استودیو تولید و عرضه شده است. منتهی پس از آخرین بروز رسانی های منتشر شده برای اندروید استودیو و زبان کاتلین، پیاده سازی این نویگیشن با استفاده از روش های قدیمی امکان پذیر نبوده و منسوخ شده است. اکنون برای پیاده سازی Bottom Navigation بایستی از کتابخانه Navigation و کد نویسی پیشرفته استفاده کرد.

سورس پیاده سازی Bottom Navigation :

طبق معمول تیم آموزشگام برای سهولت استفاده کاربران، اقدام به تولید سورس پیاده سازی این نوع نویگیشن کرده است. در سورس کد پیش رو با استفاده از آخرین نسخه اندروید استودیو، آخرین ورژن زبان قدرتمند کاتلین و کتابخانه Navigation به پیاده سازی نویگیشن مدنظر پرداخته شده است. شما میتوانید با خیال راحت و بدون هیچ دردسری از این سورس کد به صورت رایگان استفاده کنید.

ویژگی های سورس Bottom Navigation :

  • کد نویسی حرفه ای و منظم
  • نوشته شده به زبان کاتلین
  • استفاده از View Binding برای شناسایی View ها
  • استفاده از کتابخانه قدرتمند Navigation
  • استفاده از آخرین نسخه های گردل و اندروید استودیو
  • بدون اخطار و کاملا قابل اجرا
  • قابل ویرایش و شخصی سازی

طریقه استفاده از سورس :

پس از افزودن این سورس کد به سبد خرید و نهایی کردن خرید، قادر به دانلود فایل فشرده حاوی سورس کد خواهید بود. بعد از دانلود فایل و استخراج آن از حالت فشرده، یک پوشه تحت عنوان Bottom Navigation برای شما نمایان خواهد شد. حال بایستی نرم افزار اندروید استودیو را اجرا کنید؛ در این مرحله کافیست به یک vpn قابل اطمینان متصل شده و از گزینه file و بخش open پوشه Bottom Navigation را انتخاب کنید. منتظر بمانید تا gradle به درستی دانلود و سینک شود. تبریک! سورس آماده استفاده است. 

نکته : از آنجایی که کشور ایران مورد تحریم گوگل میباشد، دانلود درست گردل و سینک شدن آن ارتباط مستقیم با vpn شما خواهد داشت. اما چنانچه در زمینه استفاده از سورس کد به مشکل خاصی برخورد کردید، میتوانید از بخش ثبت تیکت مشکل خود را بیان کنید. تیم پشتیبانی آموزشگام در اسرع وقت به تیکت شما رسیدگی کرده و در جهت رفع خطاهای موجود، به شما کمک خواهند کرد.

خوب امیدوارم که حال دلتون خوب باشه.

به امید روزای بهتر…

آموزشگام را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

1 دیدگاه برای سورس کد پیاده سازی Bottom Navigation

دیدگاه خود را بنویسید
  1. ali14001 (خریدار محصول)

    آیا تو این سورس تصویر دوم وجود داره؟

اطلاعات فروشنده

سورس ایجاد اکتیویتی Full Screen

با استفاده از کد هایی که در سورس Full Screen کردن اکتیویتی وجود دارند، شما قادر به پیاده سازی یک اکتیویتی تمام صفحه برای انواع گوشی ها خواهید بود.
4
9,000 تومان رایگان!
دریافت محصول
آموزشگام