0
0
100% تخفیف

سورس استفاده از Coordinator Layout در اندروید

5,000 تومان رایگان!

از Coordinator Layout در اندروید برای ساختن صفحاتی با انیمیشن های جذاب و ترنزیشن های زیبا در جابه جایی عناصر در صفحه استفاده میشود.

Coordinator Layout در اندروید :

از Coordinator Layout در اندروید برای ساختن صفحاتی با انیمیشن های جذاب و ترنزیشن های زیبا در جابه جایی عناصر در صفحه استفاده میشود. Coordinator Layout یک View Group بسیار کاربردی و حرفه ای میباشد که از Frame Layout قوت گرفته است. به عبارتی دیگر میتوان گفت که Coordinator Layout همان Frame Layout است که کمی پیشرفته تر و کاربردی تر عمل میکند.

کاربرد های Coordinator Layout در اندروید :

همانطور که پیش از این گفتیم، از Coordinator Layout در اندروید برای ساختن صفحاتی با انیمیشن های جذاب استفاده میشود. برای مثال اگر شما نیازمند داشتن صفحه ای باشید که با کلیک بر روی یک دکمه، Snack Bar از پایین صفحه، نمایش داده شده و دکمه FAB را کمی به بالا هدایت کند، میتوانید از Coordinator Layout استفاده کنید. همانند تصویر زیر :

coordinator layout در اندروید
coordinator layout در اندروید

علاوه بر مثال بالا، شما میتوانید با استفاده از Coordinator Layout در اندروید صفحه ای ایجاد کنید که دارای یک Tool Bar با ارتفاع زیاد باشد؛ این Tool Bar را میتوانید به گونه ای تنظیم کنید که هنگام اسکرول کردن محتوا، ابعاد Tool Bar شما نیز تغییر کرده و یا به صورت کامل از حالت نمایش خارج شود. تمامی این عملیات ها با انیمیشن های زیبایی به صورت کاملا استاندارد انجام خواهند شد. برای درک بهتر موضوع، به تصویر متحرک زیر توجه کنید :

coordinator layout در اندروید
coordinator layout در اندروید

استفاده از Coordinator Layout :

وجود View Group قدرتمندی مانند Coordinator Layout سبب باز بودن دست برنامه نویس برای استفاده کردن از View هایی نظیر App Bar Layout میشود. سپس با استفاده از App Bar Layout، برنامه نویس قادر به پیاده سازی یک Tool Bar جمع شونده خواهد بود. پس همه چیز در نهایت به Coordinator Layout باز خواهد گشت و ما بدین View Group نیاز خواهیم داشت.

با اینکه Coordinator Layout یکی از View Group های کاربردی و پیشرفته است، استفاده کردن از آن ساده و بی دردسر نیست. این View Group دارای ویژگی های جدیدی میباشد که تا کنون در هیچ View Group دیگری از این ویژگی ها استفاده نکرده اید. پس پیاده سازی و استفاده از آن نیازمند دانش کافی در زمینه برنامه نویسی اندروید خواهد بود. البته نه تا زمانی که آموزشگام به فکر شماست.

سورس پیاده سازی Coordinator Layout در اندروید :

همانطور که در پاراگراف های قبلی گفته شد، استفاده کردن از Coordinator Layout کمی دشوار و دردسر ساز میباشد. پس استفاده از این View Group برای برنامه نویسان تازه کار کمی دشوار و مشقت آور خواهد بود. با توجه به این موضوع، تیم برنامه نویسی آموزشگام برای سهولت استفاده کاربران از Coordinator Layout، اقدام به پیاده سازی و انتشار سورس کد پیاده سازی این View Group کرده است.

coordinator layout در اندروید
coordinator layout در اندروید

ویژگی های سورس Coordinator Layout :

  • کد نویسی حرفه ای و منظم
  • نوشته شده به زبان کاتلین
  • دارای کامنت توضیحات فارسی
  • استفاده از View Binding برای شناسایی View ها
  • استفاده از آخرین نسخه های گردل و اندروید استودیو
  • بررسی روش های نوین استفاده از Coordinator Layout
  • قابل استفاده برای پیاده سازی صفحات مختلف
  • قابل اجرا بر روی نسخه های مختلف اندروید
  • بدون اخطار و کاملا تست شده
  • قابل ویرایش و شخصی سازی

طریقه استفاده از سورس :

پس از افزودن این سورس کد به سبد خرید و نهایی کردن خرید، قادر به دانلود فایل فشرده حاوی سورس کد خواهید بود. بعد از دانلود فایل و استخراج آن از حالت فشرده، یک پوشه تحت عنوان Coordinator Layout برای شما نمایان خواهد شد. حال بایستی نرم افزار اندروید استودیو را اجرا کنید؛ در این مرحله کافیست به یک vpn قابل اطمینان متصل شده و از گزینه file و بخش open پوشه Coordinator Layout را انتخاب کنید. منتظر بمانید تا gradle به درستی دانلود و سینک شود. تبریک! سورس آماده استفاده است. 

نکته : از آنجایی که کشور ایران مورد تحریم گوگل میباشد، دانلود درست گردل و سینک شدن آن ارتباط مستقیم با vpn شما خواهد داشت. اما چنانچه در زمینه استفاده از سورس کد به مشکل خاصی برخورد کردید، میتوانید از بخش ثبت تیکت مشکل خود را بیان کنید. تیم پشتیبانی آموزشگام در اسرع وقت به تیکت شما رسیدگی کرده و در جهت رفع خطاهای موجود، به شما کمک خواهند کرد.

خوب امیدوارم که حال دلتون خوب باشه.

به امید روزای بهتر…

آموزشگام را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نقد و بررسی‌ها

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “سورس استفاده از Coordinator Layout در اندروید”

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اطلاعات فروشنده

دوره شروع برنامه نویسی

در دوره شروع برنامه نویسی سایت آموزشگام، با زمینه های مختلف برنامه نویسی و ویژگی ها، معایب و بازار کار هر کدام از آنها آشنا می شویم.
283 علیرضا احمدی
100,000 تومان رایگان!
شرکت در دوره
آموزشگام