0
0
100% تخفیف

سورس ایجاد حالت شب برای نرم افزار در اندروید

(دیدگاه 1 کاربر)

16,000 تومان رایگان!

با گذشت زمان و گرافیکی شدن تمامی نرم افزار ها و سیستم عامل ها، ایجاد حالت شب برای نرم افزار هم تبدیل به جزئی از واجبات کار شد.

اهمیت حالت شب برای نرم افزار :

شاید در گذشته هیچ برنامه نویسی به طراحی حالت شب برای نرم افزار خود فکر هم نمیکرد؛ اما با گذشت زمان و گرافیکی شدن تمامی نرم افزار ها و سیستم عامل ها، ایجاد حالت شب برای نرم افزار هم تبدیل به جزئی از واجبات کار شد. در حال حاضر اکثر کاربران سیستم عامل اندروید، گوشی خود را بر روی حالت شب تنظیم کرده و از تم تاریک سیستم عامل استفاده میکنند.

دارک مد در سیستم عامل اندروید :

شاید تا پیش از اینکه سیستم عامل اندروید حالت شب یا همان Dark Mode را به ویژگی های خود اضافه کند، کاربران کمتری به دنبال تم تاریک بودند. اما پس از رونمایی سیستم عامل اندروید از تم تاریک و اعلام پشتیبانی این سیستم عامل از Dark Mode، کاربران بسیار زیادی مشتاق به استفاده از دارک مد برای نرم افزار های خود شدند. پس میتوان نتیجه گرفت که امروزه هر نرم افزاری باید حالت شب یا دارک مد نیز داشته باشد.

حالت شب در وبسایت ها :

شاید فکر کنید که حالت شب برای نرم افزار های اندرویدی فقط پیاده سازی شده است؛ اما این باور کاملا غلط و دور از واقعیت است. حالت شب یا دارک مد یکی از روش های گرافیکی برای طراحی صفحات وبسایت و نرم افزار های موبایل میباشد. رنگ روشن ممکن است باعث اذیت شدن چشم کاربران شود و بسیاری از کاربران احتمالا به دنبال رنگ های تیره و حالت شب در وبسایت یا نرم افزار شما خواهند گشت. در حال حاضر علاوه بر نرم افزار های موبایل، وبسایت ها نیز حالت شب را برای کاربران خود تعبیه کرده و از آن پشتیبانی میکنند.

حالت شب برای نرم افزار
حالت شب برای نرم افزار

پیاده سازی حالت شب برای نرم افزار اندرویدی :

همانطور که پیش از این عنوان شد، گوگل در نسخه های جدید اندروید از حالت دارک مد پشتیبانی میکند. این موضوع در برنامه نویسی اندروید و محیط اندروید استودیو نیز صدق کرده و گوگل در API Level های جدید و نسخه های جدید اندروید استودیو امکاناتی را برای پشیبانی نرم افزار از تم تاریک قرار داده است. البته هنگامی که تم نرم افزار شما بر روی حالت تاریک قرار میگیرد، کل صفحه مشکی میشود که زیاد خوش آیند نیست.

برای زیباتر کردن و بهتر کردن تم تاریک نرم افزار در اندروید استودیو، راهی جز شخصی سازی استایل ها برای ما نخواهد ماند. شما بایستی وارد Theme مربوط به حالت شب شده و شروع به شخصی سازی رنگ های مدنظر خود در حالت تاریک کنید. البته جابه جایی میان حالت تاریک و حالت روشن از داخل خود نرم افزار نیز نیازمند کد نویسی در محیط Activity خواهد بود.

سورس ایجاد حالت شب برای نرم افزار :

سورس پیاده سازی حالت تاریک برای نرم افزار، حاوی تمامی نکات و کد نویسی های لازم برای ایجاد کردن یک تم مشکی جذاب در اندروید میباشد. در سورس پیش رو از یک Switch برای جا به جایی میان حالت شب و روز استفاده شده که با فعال کردن آن، حالت شب و با غیرفعال کردن آن، حالت روز یا تم روشن به کاربران شما نمایش داده خواهد شد. با استفاده از این سورس میتوانید بدون پیچیدگی، تم مشکی را به نرم افزار خود اضافه کنید.

ویژگی های سورس ایجاد نرم افزار چند زبانه :

 • کد نویسی حرفه ای و منظم
 • نوشته شده به زبان کاتلین
 • دارای کامنت توضیحات فارسی
 • استفاده از View Binding برای شناسایی View ها
 • استفاده از آخرین نسخه های گردل و اندروید استودیو
 • کدنویسی حرفه ای برای تغییر حالت روز و شب در نرم افزار
 • پیاده سازی روش های نوین حالت شب برای نرم افزار
 • پشتیبانی از دو تم مشکی و سفید
 • قابل اجرا بر روی نسخه های مختلف اندروید
 • بدون اخطار و کاملا تست شده
 • قابل ویرایش و شخصی سازی

طریقه استفاده از سورس :

پس از افزودن این سورس کد به سبد خرید و نهایی کردن خرید، قادر به دانلود فایل فشرده حاوی سورس کد خواهید بود. بعد از دانلود فایل و استخراج آن از حالت فشرده، یک پوشه تحت عنوان Dark Mode برای شما نمایان خواهد شد. حال بایستی نرم افزار اندروید استودیو را اجرا کنید؛ در این مرحله کافیست به یک vpn قابل اطمینان متصل شده و از گزینه file و بخش open پوشه Dark Mode را انتخاب کنید. منتظر بمانید تا gradle به درستی دانلود و سینک شود. تبریک! سورس آماده استفاده است. 

نکته : از آنجایی که کشور ایران مورد تحریم گوگل میباشد، دانلود درست گردل و سینک شدن آن ارتباط مستقیم با vpn شما خواهد داشت. اما چنانچه در زمینه استفاده از سورس کد به مشکل خاصی برخورد کردید، میتوانید از بخش ثبت تیکت مشکل خود را بیان کنید. تیم پشتیبانی آموزشگام در اسرع وقت به تیکت شما رسیدگی کرده و در جهت رفع خطاهای موجود، به شما کمک خواهند کرد.

آموزشگام را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

1 دیدگاه برای سورس ایجاد حالت شب برای نرم افزار در اندروید

دیدگاه خود را بنویسید
 1. Ali1400 (خریدار محصول)

  عالی

اطلاعات فروشنده

آموزشگام