0
0
100% تخفیف

سورس ایجاد اکتیویتی Full Screen

(دیدگاه 1 کاربر)

9,000 تومان رایگان!

با استفاده از کد هایی که در سورس Full Screen کردن اکتیویتی وجود دارند، شما قادر به پیاده سازی یک اکتیویتی تمام صفحه برای انواع گوشی ها خواهید بود.

صفحه Full Screen در اندروید :

ساختن و داشتن یک صفحه Full Screen یا تمام صفحه در نرم افزار اندروید میتواند بسیار کاربردی و مهم باشد. شاید در نگاه اول کاری کاملا ساده و بدون دردسر به نظر برسد اما در واقع کاری دشوار و بعضا پر دردسر بوده است. یک صفحه Full Screen میتواند تماشای فیلم را جذاب تر، ورود به نرم افزار را حرفه ای تر و کار با نرم افزار را برای کاربران جالب تر کند.

به عنوان مثال در هنگام ورود به نرم افزار دیجی کالا، با صفحه خوش آمد گویی این نرم افزار مواجه میشویم که به آن اسپلش اسکرین گفته میشود. این صفحه splash در واقع یک اکتیویتی تمام صفحه یا Full Screen میباشد که در آن یک آیکون از نرم افزار و نام برند به کاربران نمایش داده میشود. برای ساختن همچین صفحه ای، در قدم اول بایستی یک اکتیویتی تمام صفحه ایجاد کنیم. 

نحوه تمام صفحه کردن اکتیویتی :

تمام صفحه کردن یا Full Screen کردن یک اکتیویتی در ظاهر کاری بسیار ساده و راحت به نظر میرسد؛ اما هنگام عملی کردن این موضوع و ایجاد کردن یک اکتیویتی تمام صفحه، مشکلات متعدد و مختلفی سد راه برنامه نویسان میشود. مشکلاتی نظیر مخفی نشدن اکشن بار یا status bar در گوشی های مختلف و تمام صفحه نشدن اکتیویتی در گوشی های ناچ.

مشکل تمام صفحه نشدن اکتیویتی :

اگر وارد کدنویسی شده و سعی در تمام صفحه کردن یک اکتیویتی داشته باشید، خیلی زود متوجه خواهید شد که کد های شما بر روی گوشی های ناچ غیر قابل کاربرد هستند. لازم به ذکر است که به گوشی هایی که دوربین سلفی آنها درون صفحه نمایش قرار گرفته است، گوشی های ناچ یا Notch گفته میشود. از آنجایی که اکثر گوشی های امروزی از نوع ناچ بوده و از این تکنولوژی استفاده میکنند، ما مجبور به پیاده سازی نرم افزاری هستیم که در این گوشی ها نیز به درستی کار کند. 

Full Screen
اکتیویتی تمام صفحه

سورس پیاده سازی اکتیویتی تمام صفحه :

با توجه به دردسر هایی که تمام صفحه کردن اکتیویتی برای برنامه نویسان به وجود می آورد، تیم آموزشگام اقدام به انتشار سورس ایجاد اکتیویتی تمام صفحه کرده است. با استفاده از کد هایی که در سورس پیش رو وجود دارند، شما قادر به پیاده سازی یک اکتیویتی تمام صفحه خواهید بود. کد های نوشته شده در این سورس، بر روی تمامی گوشی ها و مخصوصا گوشی های ناچ مورد استفاده بوده و بدون هیچ خطایی کار میکنند.

ویژگی های سورس Full Screen Activity :

 • کد نویسی حرفه ای و منظم
 • نوشته شده به زبان کاتلین
 • دارای کامنت توضیحات فارسی
 • استفاده از View Binding برای شناسایی View ها
 • استفاده از آخرین نسخه های گردل و اندروید استودیو
 • بهینه شده برای استفاده در گوشی های ناچ
 • استفاده از دو ساختار کدنویسی برای API بالای 28 و زیر 28
 • قابل اجرا بر روی نسخه های مختلف اندروید
 • بدون اخطار و کاملا تست شده
 • قابل ویرایش و شخصی سازی

طریقه استفاده از سورس :

پس از افزودن این سورس کد به سبد خرید و نهایی کردن خرید، قادر به دانلود فایل فشرده حاوی سورس کد خواهید بود. بعد از دانلود فایل و استخراج آن از حالت فشرده، یک پوشه تحت عنوان Full Screen Activity برای شما نمایان خواهد شد. حال بایستی نرم افزار اندروید استودیو را اجرا کنید؛ در این مرحله کافیست به یک vpn قابل اطمینان متصل شده و از گزینه file و بخش open پوشه Full Screen Activity را انتخاب کنید. منتظر بمانید تا gradle به درستی دانلود و سینک شود. تبریک! سورس آماده استفاده است. 

نکته : از آنجایی که کشور ایران مورد تحریم گوگل میباشد، دانلود درست گردل و سینک شدن آن ارتباط مستقیم با vpn شما خواهد داشت. اما چنانچه در زمینه استفاده از سورس کد به مشکل خاصی برخورد کردید، میتوانید از بخش ثبت تیکت مشکل خود را بیان کنید. تیم پشتیبانی آموزشگام در اسرع وقت به تیکت شما رسیدگی کرده و در جهت رفع خطاهای موجود، به شما کمک خواهند کرد.

خوب امیدوارم که حال دلتون خوب باشه.

به امید روزای بهتر…

آموزشگام را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

1 دیدگاه برای سورس ایجاد اکتیویتی Full Screen

دیدگاه خود را بنویسید
 1. ali14001 (خریدار محصول)

  عالی

اطلاعات فروشنده

آموزشگام