0
0
100% تخفیف

سورس انواع implicit intent در اندروید

7,000 تومان رایگان!

intent قابلیتی برای استفاده از کامپوننت های مختلف اندروید و جا به جایی میان اکتیویتی ها یا نرم افزار ها به دو شیوه implicit intent و explicit intent میباشد.

کاربرد intent در اندروید :

intent قابلیتی برای استفاده از کامپوننت های مختلف اندروید و جا به جایی میان اکتیویتی ها یا نرم افزار ها به دو شیوه implicit intent و explicit intent میباشد. یعنی زمانی که بخواهیم از Activity (A) به Activity (B) منتقل شویم یا زمانی که بخواهیم از نرم افزار شماره 1 به نرم افزار شماره 2 چیزی را بفرستیم از intent استفاده میکنیم. شاید ملموس ترین کاربرد intent همان جا به جایی میان اکتیویتی های برنامه باشد اما کاربرد های دیگری نیز دارد.

انواع intent در برنامه نویسی اندروید :

در برنامه نویسی اندروید دو نوع intent تحت عناوین implicit intent و explicit intent وجود دارند. هر کدام از این intent ها برای کاربرد های خاص خودشان مورد استفاده قرار میگیرند. implicit intent به معنای ضمنی یا غیر صریح و explicit intent به معنای صریح یا واضح و کاملا مشخص میباشد. پس تفاوت این دو نوع در مشخص بودن یا نبودن مقصد مدنظر خواهد بود.

implicit intent
کاربرد intent در اندروید

کاربرد explicit intent در اندروید :

از explicit intent برای اجرای اکتیویتی، سرویس یا broad cast های مشخص استفاده میشود. مشخص بودن این عوامل به معنای این است که ما به صورت کاملا واضح بیان کنیم که قرار است به کدام اکتیویتی یا سرویس منتقل شویم؟ به عنوان مثال مشخص میکنیم که قرار است از اکتیویتی A به اکتیویتی B منتقل شویم. یا مشخص میکنیم که قرار است یک ایمیل با استفاده از نرم افزار Gmail ارسال کنیم. پس در این نوع باید همه چیز مشخص و معین باشد.

کاربرد implicit intent در اندروید :

از implicit intent برای ارسال intent های نامشخص یا ضمنی استفاده میکنیم. فرض کنید میخواهیم متنی را به اشتراک بگذاریم. اما برای ما مهم نیست که کاربر این متن را با چه نرم افزاری به اشتراک میگذارد. پس ما مشخص نمیکنیم که دقیقا این متن وارد نرم افزار تلگرام یا واتس اپ شود؛ ما یک intent ضمنی ایجاد میکنیم و هر نرم افزاری که قابلیت اشتراک گذاری متن را داشته باشد، در لیستی نمایش داده خواهد شد که خود کاربر تصمیم میگیرد از کدام نرم افزار برای اشتراک گذاری متن مدنظر استفاده کند. به این نوع intent در اندروید implicit intent گفته میشود.

سورس انواع implicit intent در اندروید به زبان کاتلین :

اگر بخواهیم تمامی intent های از نوع implicit intent را معرفی کنیم، با لیستی بسیار بزرگ و خسته کننده رو به رو خواهیم شد. اما از آنجایی که کار کردن با این نوع از intent ها کمی دشوار میباشد، تیم آموزشگام این سورس کد را برای کاربران خود تهیه و تولید کرده است. در سورس پیش رو 9 عدد از مهمترین intent های قابل استفاده در برنامه نویسی اندروید به زبان کاتلین پیاده سازی شده است.

پس چنانچه به هر کدام از این intent ها نیاز داشته و طریقه پیاده سازی آن را نمیدانید، کافیست تا این سورس کد رایگان را دریافت کرده و از کد های آن استفاده کنید. این سورس با استفاده از آخرین ورژن زبان کاتلین و نیز آخرین روش شناسایی view ها یعنی view binding پیاده سازی شده است. لازم به ذکر میباشد که سورس پیش رو با استفاده از کامنت های فارسی به صورت کاملا قابل فهم و درک خواهد بود.

implicit intent
implicit intent

ویژگی های سورس انواع implicit intent در اندروید :

 • نوشته شده به زبان کاتلین
 • استفاده از view binding برای شناسایی view ها
 • دارای سورس کد ارسال ایمیل 
 • دارای سورس کد اشتراک گذاری متن
 • دارای سورس کد برقراری تماس با شماره دلخواه
 • دارای سورس کد باز کردن کانال تلگرام
 • دارای سورس کد باز کردن پیج اینستاگرام
 • دارای سورس کد اضافه کردن مخاطب به لیست مخاطبین
 • دارای سورس کد باز کردن وبسایت مدنظر
 • دارای سورس کد باز کردن تنظیمات مختلف گوشی
 • کامنت گذاری شده به زبان فارسی
 • کد نویسی کاملا حرفه ای و منظم

طریقه استفاده از سورس :

پس از افزودن سورس implicit intent به سبد خرید و نهایی کردن خرید، قادر به دانلود فایل فشرده حاوی سورس کد خواهید بود. بعد از دانلود فایل و استخراج آن از حالت فشرده، یک پوشه تحت عنوان implicit intent برای شما نمایان خواهد شد. حال بایستی نرم افزار اندروید استودیو را اجرا کنید؛ در این مرحله کافیست به یک vpn قابل اطمینان متصل شده و از گزینه file و بخش open پوشه implicit intent را انتخاب کنید. منتظر بمانید تا gradle به درستی دانلود و سینک شود. تبریک! سورس آماده استفاده است. 

نکته : از آنجایی که کشور ایران مورد تحریم گوگل میباشد، دانلود درست گردل و سینک شدن آن ارتباط مستقیم با vpn شما خواهد داشت. اما چنانچه در زمینه استفاده از سورس کد به مشکل خاصی برخورد کردید، میتوانید از بخش ثبت تیکت مشکل خود را بیان کنید. تیم پشتیبانی آموزشگام در اسرع وقت به تیکت شما رسیدگی کرده و در جهت رفع خطاهای موجود، به شما کمک خواهند کرد.

خوب امیدوارم که حال دلتون خوب باشه.

به امید روزای بهتر…

آموزشگام را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نقد و بررسی‌ها

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “سورس انواع implicit intent در اندروید”

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اطلاعات فروشنده

قالب Akkhor ( پنل مدیریت )

قالب Akkhor یک داشبورد مدیریت مدرن میباشد که با استفاده از کامپوننت های متریال و بوت استرپ 4x طراحی و توسعه داده شده است.
25
30,000 تومان رایگان!
دریافت محصول
آموزشگام