0
0
100% تخفیف

سورس ایجاد نرم افزار چند زبانه در اندروید

7,000 تومان رایگان!

با پیشرفت تکنولوژی و همه گیر شدن زبان انگلیسی به عنوان زبان اول تکنولوژی، نرم افزار چند زبانه نیز مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

نرم افزار چند زبانه در اندروید :

با پیشرفت تکنولوژی و همه گیر شدن زبان انگلیسی، نرم افزار چند زبانه نیز مورد توجه کاربران قرار گرفته است. هرچند ما ایرانیان همواره به استفاده کردن از زبان فارسی علاقه بیشتری نشان داده ایم؛ اما باز هم نمیتوان کاربرد و اهمیت زبان انگلیسی را نادیده گرفت. پس چند زبانه کردن یک نرم افزار در برنامه نویسی اندروید بسیار مهم و کاربردی به شمار میرود.

چگونگی تولید نرم افزار چند زبانه :

در برنامه نویسی اندروید برای تولید یک نرم افزار چند زبانه بایستی تمامی نوشته هایی که در نرم افزار مورد استفاده قرار میگیرند را به تمام زبان های مدنظر خود ترجمه کنیم. مثلا اگر بخواهیم یک برنامه سه زبانه ( انگلیسی، فارسی و فرانسوی ) بسازیم و اگر در صفحه ورود به نرم افزار از یک دکمه با نوشته “Login” استفاده میکرده باشیم، باید دو رشته دیگر با نام های “ورود” و “connexion” برای زبان های فارسی و فرانسوی هم ایجاد کنیم.

داشتن رشته های مختلف در نرم افزار برای زبان های متنوع، کار آنچنان دشوار و پیچیده ای هم نیست. برای انجام این کار فقط باید چندین فایل string با توجه به نیاز های خودتان ایجاد کنید. مثلا برای داشتن یک برنامه سه زبانه، شما نیاز به سه فایل string خواهید داشت. فایل پیش فرض برای زبان انگلیسی مورد استفاده قرار گرفته و دو فایل دیگر نیز رشته های مربوط به زبان های دلخواه و انتخابی شما را نگهداری میکنند.

نرم افزار چند زبانه
نرم افزار چند زبانه

چند زبانه کردن نرم افزار در اندروید استودیو :

همانطور که پیش از این عنوان شد، اولین قدم برای چند زبانه کردن نرم افزار در اندروید استودیو، ایجاد فایل های string به تعداد زبان های قابل پشتیبانی میباشد. اما در مرحله دوم بایستی از یک دیالوگ برای پرسیدن زبان برنامه از کاربر استفاده کنید؛ سپس هر زبانی که کاربر شما انتخاب کرد، باید به عنوان زبان نرم افزار در نظر گرفته شود. بدیعی است که این مرحله نیازمند کدنویسی برای تغییر زبان نرم افزار خواهد بود.

سورس ایجاد نرم افزار چند زبانه :

از آنجایی که چند زبانه کردن نرم افزار و کد نویسی برای تغییر زبان اپلیکیشن کمی دشوار و گیج کننده است، تیم آموزشگام اقدام به پیاده سازی سورس ایجاد نرم افزار چند زبانه در اندروید استودیو کرده است. در سورس پیش رو یک نرم افزار دو زبانه با قابلیت پشتیبانی از زبان های فارسی و انگلیسی پیاده سازی شده است. با الگو گرفتن از این سورس کد، قادر به پیاده سازی نرم افزار های چند زبانه خواهید بود.

نرم افزار چند زبانه
پشتیبانی از چند زبان

ویژگی های سورس ایجاد نرم افزار چند زبانه :

 • کد نویسی حرفه ای و منظم
 • نوشته شده به زبان کاتلین
 • دارای کامنت توضیحات فارسی
 • استفاده از View Binding برای شناسایی View ها
 • استفاده از آخرین نسخه های گردل و اندروید استودیو
 • دارای کلاسی مجزا برای هندل کردن تغییر زبان در نسخه های مختلف اندروید
 • پیاده سازی روش های نوین چند زبانه کردن نرم افزار
 • پشتیبانی از دو زبان فارسی و انگلیسی
 • قابل اجرا بر روی نسخه های مختلف اندروید
 • بدون اخطار و کاملا تست شده
 • قابل ویرایش و شخصی سازی

طریقه استفاده از سورس :

پس از افزودن این سورس کد به سبد خرید و نهایی کردن خرید، قادر به دانلود فایل فشرده حاوی سورس کد خواهید بود. بعد از دانلود فایل و استخراج آن از حالت فشرده، یک پوشه تحت عنوان Multi Language برای شما نمایان خواهد شد. حال بایستی نرم افزار اندروید استودیو را اجرا کنید؛ در این مرحله کافیست به یک vpn قابل اطمینان متصل شده و از گزینه file و بخش open پوشه Multi Language را انتخاب کنید. منتظر بمانید تا gradle به درستی دانلود و سینک شود. تبریک! سورس آماده استفاده است. 

نکته : از آنجایی که کشور ایران مورد تحریم گوگل میباشد، دانلود درست گردل و سینک شدن آن ارتباط مستقیم با vpn شما خواهد داشت. اما چنانچه در زمینه استفاده از سورس کد به مشکل خاصی برخورد کردید، میتوانید از بخش ثبت تیکت مشکل خود را بیان کنید. تیم پشتیبانی آموزشگام در اسرع وقت به تیکت شما رسیدگی کرده و در جهت رفع خطاهای موجود، به شما کمک خواهند کرد.

خوب امیدوارم که حال دلتون خوب باشه.

به امید روزای بهتر…

آموزشگام را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نقد و بررسی‌ها

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “سورس ایجاد نرم افزار چند زبانه در اندروید”

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اطلاعات فروشنده

آموزشگام