0
0
100% تخفیف

سورس کد نمایش تاریخ شمسی در اندروید استودیو

15,000 تومان رایگان!

تاریخ شمسی در اندروید بسیار حائز اهمیت است. Persian Date یا همان تاریخ فارسی در برنامه نویسی اندروید زیاد مورد استفاده فارسی زبانان قرار میگیرد.

تاریخ شمسی در اندروید :

نمایش تاریخ شمسی در اندروید کمی دردسر ساز و سخت به نظر میرسد. چراکه در برنامه نویسی اندروید و در محیط اندروید استودیو، با استفاده از کلاس هایی نظیر Date Picker و Calendar صرفا به تاریخ میلادی دسترسی خواهیم داشت. اما زمانی که نرم افزاری را به زبان فارسی و برای ایرانیان پیاده سازی میکنیم، تاریخ میلادی کاربرد چندانی برای ما نداشته و قطعا به دنبال نمایش تاریخ شمسی خواهیم بود.

پیاده سازی کلاس تبدیل تاریخ میلادی به شمسی :

همانطور که گفته شد در برنامه نویسی اندروید ما صرفا به تاریخ میلادی دسترسی داشته و نمیتوانیم از تاریخ شمسی در اندروید استفاده کنیم. پس تنها راه حلی که پیش روی ما خواهد بود، نوشتن یک کلاس برای تبدیل تاریخ میلادی به شمسی است. البته این کلاس اگر یک بار به درستی و دقیق نوشته شود، نیازی به باز طراحی و نوشتن دوباره نخواهد داشت. تیم آموزشگام نیز در همین جهت کلاسی برای تبدیل تاریخ شمسی به میلادی پیاده سازی کرده است.

تاریخ شمسی در اندروید
نمایش تاریخ شمسی در اندروید

سورس نمایش تاریخ شمسی در اندروید :

با استفاده از این سورس کد که با زبان قدرتمند کاتلین و آخرین ورژن های نرم افزاری پیاده سازی شده است، قادر به دریافت و نمایش تاریخ شمسی خواهید بود. در سورس پیش رو یک کلاس تحت عنوان Persian Date وجود داشته که در این کلاس تمام عملیات های لازم برای تبدیل تاریخ میلادی به شمسی پیاده سازی شده است. شما فقط کافیست این کلاس را به پروژه های خود منتقل کرده و از آن استفاده کنید.

در کلاس Persian Date یک متد یا فانکشن تحت عنوان getCurrentPersianDate وجود دارد که با فراخوانی این متد، تاریخ شمسی به صورت یک رشته برای شما بازگردانده خواهد شد. از این تاریخ شمسی در اندروید میتوانید استفاده کنید. البته اگر وارد این متد شده و کد های موجود در متد مذکور را مورد بررسی قرار دهید، خواهید دید که متغیر هایی برای سال، ماه و روز تعریف شده اند که با توجه به نیاز خود میتوانید از آنها بهره ببرید.

ویژگی های سورس نمایش تاریخ شمسی در اندروید :

  • کد نویسی حرفه ای و منظم
  • نوشته شده به زبان کاتلین
  • دارای کامنت توضیحات فارسی
  • استفاده از View Binding برای شناسایی View ها
  • استفاده از آخرین نسخه های گردل و اندروید استودیو
  • کدنویسی مدرن برای تبدیل تاریخ میلادی به شمسی
  • پیاده سازی کد مورد نیاز برای نمایش ساعت فعلی در اندروید
  • قابل اجرا بر روی نسخه های مختلف اندروید
  • بدون خطا و کاملا تست شده
  • قابل ویرایش و شخصی سازی
تاریخ شمسی در اندروید
نمایش تاریخ شمسی در اندروید

طریقه استفاده از سورس :

پس از افزودن این سورس کد به سبد خرید و نهایی کردن خرید، قادر به دانلود فایل فشرده حاوی سورس کد خواهید بود. بعد از دانلود فایل و استخراج آن از حالت فشرده، یک پوشه تحت عنوان Persian Date برای شما نمایان خواهد شد. حال بایستی نرم افزار اندروید استودیو را اجرا کنید؛ در این مرحله کافیست به یک vpn قابل اطمینان متصل شده و از گزینه file و بخش open پوشه Persian Date را انتخاب کنید. منتظر بمانید تا gradle به درستی دانلود و سینک شود. تبریک! سورس آماده استفاده است.

نکته : از آنجایی که کشور ایران مورد تحریم گوگل میباشد، دانلود درست گردل و سینک شدن آن ارتباط مستقیم با vpn شما خواهد داشت. اما چنانچه در زمینه استفاده از سورس کد به مشکل خاصی برخورد کردید، میتوانید از بخش ثبت تیکت مشکل خود را بیان کنید. تیم پشتیبانی آموزشگام در اسرع وقت به تیکت شما رسیدگی کرده و در جهت رفع خطاهای موجود، به شما کمک خواهند کرد.

رمز فایل فشرده : amozeshgam.ir

آموزشگام را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نقد و بررسی‌ها

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “سورس کد نمایش تاریخ شمسی در اندروید استودیو”

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اطلاعات فروشنده

دوره آموزش الگوریتم و فلوچارت

در دوره رایگان آموزش الگوریتم و فلوچارت سایت آموزشگام، به یادگیری عمیق و تخصصی الگوریتم نویسی و طراحی فلوچارت میپردازیم.
109 علیرضا احمدی
رایگان!
شرکت در دوره

دوره آموزش برنامه نویسی اندروید با کاتلین (2022)

دوره آموزش برنامه نویسی اندروید 2022، دوره ای جامع و کامل در جهت شروع و حرفه ای شدن در زمینه برنامه نویسی اندروید با استفاده از زبان کاتلین میباشد.
84 علیرضا احمدی
580,000 تومان
شرکت در دوره

گرافیک برای برنامه نویسان

دوره گرافیک برای برنامه نویسان حاوی تمامی نکات گرافیکی مورد نیاز برنامه نویسان و نیز آموزش ویرایش تصاویر در جهت کار های برنامه نویسی میباشد.
55 علیرضا احمدی
120,000 تومان
شرکت در دوره
آموزشگام