0
0
100% تخفیف

سورس دریافت Run Time Permission در اندروید

12,000 تومان رایگان!

به نمونه ای از گرفتن مجوز دسترسی که در زمان اجرای نرم افزار صورت میگیرد، Run Time Permission گفته میشود. از این نوع برای دریافت مجوز های خطرناک استفاده میکنیم.

Run Time Permission چیست ؟

به نمونه ای از گرفتن مجوز دسترسی که در زمان اجرای نرم افزار صورت میگیرد، Run Time Permission گفته میشود. منتهی پیش از آنکه در رابطه با این نوع مجوز صحبت کنیم، باید بدانیم که کلا مجوز ها در اندروید چه کاربردی دارند؟ خوب در سیستم عامل اندروید برای اینکه نرم افزار ما به منابع گوشی کاربر نظیر حافظه داخلی، دوربین، مخاطبین و اینترنت دسترسی داشته باشد، بایستی مجوز دسترسی به این منابع را از کاربر دریافت کنیم.

انواع Permission در اندروید :

فهمیدیم که در سیستم عامل اندروید برای دسترسی به منابع مختلف گوشی باید مجوز مربوط به هر یک را از کاربر دریافت کنیم. مجوز های دریافتی در دو دسته معمولی و خطرناک دسته بندی میشوند. البته این دسته بندی پس از معرفی اندروید 6 به وجود آمد و پیش از معرفی api level 23 یا همان اندروید 6، تمامی مجوز های دریافتی از نوع معمولی در نظر گرفته میشدند. پس پیش از اندروید 6 هیچ نیازی به Run Time Permission نبود.

مجوز یا Permission های معمولی :

این دسته از مجوز ها هیچ نیازی به Run Time Permission نداشته و فقط باید به سیستم عامل اندروید معرفی شوند. برای گرفتن این مجوز ها کافیست تا با استفاده از تگ used-permission در فایل Android Manifest مجوز مدنظر را به سیستم عامل اندروید معرفی کنیم. در ادامه هنگام نصب نرم افزار لیستی از مجوز های معمولی که به سیستم معرفی کرده ایم به کاربر نمایش داده خواهد شد و کاربر نیز با تایید آنها برنامه را نصب خواهد کرد.

نکته : معمولا این لیست نمایش داده شده را هیچ کاربری مطالعه نکرده و متوجه مجوز های برنامه نخواهد شد.

مجوز یا Permission های خطرناک :

این دسته از مجوز ها علاوه بر اینکه در فایل Android Manifest باید تعریف و معرفی شوند، نیازمند Run Time Permission خواهند بود. دلیل این کار این است که معمولا کاربران لیستی که هنگام نصب نرم افزار به آنها نمایش داده میشود را مطالعه نمیکنند. برای همین از اندروید 6 به بعد این سیستم یعنی Run Time Permission راه اندازی شد. پس اکنون برنامه نویسان موظف به دریافت مجوز های خطرناک در زمان اجرا خواهند بود.

این عملیات بدین گونه است که پس از نصب نرم افزار، هنگامی که برنامه نیازمند استفاده از دوربین یا مثلا مخاطبین گوشی باشد، یک دیالوگ باکس برای کاربر نمایش داده شده و از کاربر مجوز دسترسی به دوربین یا مخاطبین را درخواست میکند. اکنون کاربر متوجه خواهد شد که این نرم افزار از این پس به مخاطبین او دسترسی خواهد داشت. پس اگر کاربر متوجه شود که نرم افزار نیازی به مخاطبین او ندارد، این مجوز را به نرم افزار نخواهد داد.

run time permission
Run Time Permission

شیوه دریافت مجوز با Run Time Permission :

برای دریافت مجوز در زمان اجرا یا همان Run Time Permission بایستی کد نویسی های مختصری انجام گیرد. بدین گونه که ابتدا باید متوجه شویم که گوشی کاربر ما دارای اندروید 6 به بالا میباشد یا 6 به پایین. برای فهمیدن این موضوع کافیست تا یک برسی ساده انجام دهیم؛ پس چک میکنیم که به عنوان مثال اگر مجوز دسترسی به دوربین دریافت نشده باشد، پس یعنی نیازمند دریافت Run Time Permission خواهیم بود.

سورس کد Run Time Permission :

در سورس کد پیش رو تمامی کد نویسی های لازم در جهت دریافت مجوز های خطرناک به صورت Run Time Permission کد نویسی شده است. این کد ها به زبان کاتلین بوده و با جدیدترین نسخه گردل پیاده سازی شده اند. پس کافیست تا این سورس کد را به صورت رایگان دریافت کرده و یک بار برای همیشه شیوه دریافت مجوز به شکل Run Time Permission را یاد بگیرید.

ویژگی های سورس Run Time Permission :

  • کد نویسی حرفه ای و منظم
  • نوشته شده به زبان کاتلین
  • دارای کامنت توضیحات به زبان فارسی
  • استفاده از View Binding برای شناسایی View ها
  • استفاده از آخرین نسخه های گردل و اندروید استودیو
  • دارای متد بررسی وجود مجوز
  • بدون اخطار و کاملا قابل اجرا
  • قابل ویرایش و شخصی سازی

طریقه استفاده از سورس :

پس از افزودن سورس Run Time Permission به سبد خرید و نهایی کردن خرید، قادر به دانلود فایل فشرده حاوی سورس کد خواهید بود. بعد از دانلود فایل و استخراج آن از حالت فشرده، یک پوشه تحت عنوان Run Time Permission برای شما نمایان خواهد شد. حال بایستی نرم افزار اندروید استودیو را اجرا کنید؛ در این مرحله کافیست به یک vpn قابل اطمینان متصل شده و از گزینه file و بخش open پوشه Run Time Permission را انتخاب کنید. منتظر بمانید تا gradle به درستی دانلود و سینک شود. تبریک! سورس آماده استفاده است. 

نکته : از آنجایی که کشور ایران مورد تحریم گوگل میباشد، دانلود درست گردل و سینک شدن آن ارتباط مستقیم با vpn شما خواهد داشت. اما چنانچه در زمینه استفاده از سورس کد به مشکل خاصی برخورد کردید، میتوانید از بخش ثبت تیکت مشکل خود را بیان کنید. تیم پشتیبانی آموزشگام در اسرع وقت به تیکت شما رسیدگی کرده و در جهت رفع خطاهای موجود، به شما کمک خواهند کرد.

خوب امیدوارم که حال دلتون خوب باشه.

به امید روزای بهتر…

آموزشگام را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نقد و بررسی‌ها

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “سورس دریافت Run Time Permission در اندروید”

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اطلاعات فروشنده

قالب Akkhor ( پنل مدیریت )

قالب Akkhor یک داشبورد مدیریت مدرن میباشد که با استفاده از کامپوننت های متریال و بوت استرپ 4x طراحی و توسعه داده شده است.
25
30,000 تومان رایگان!
دریافت محصول
آموزشگام