0
0
100% تخفیف

سورس نمایش ویدیو با Video View در اندروید

20,000 تومان رایگان!

با استفاده از Video View در محیط اندروید استودیو میتوانیم ویدیوی مدنظر خودمان را در نرم افزار اندروید خود به نمایش بگذاریم.

Video View در اندروید :

نمایش ویدیو در برنامه نویسی اندروید میتواند یکی از مهمترین نیاز های هر برنامه نویسی باشد. با استفاده از Video View در محیط اندروید استودیو میتوانیم ویدیوی مدنظر خودمان را در نرم افزار اندروید خود به نمایش بگذاریم. این ویدیو میتواند یک ویدیوی آفلاین باشد که در منابع برنامه قرار گرفته و یا میتواند یک ویدیوی آنلاین باشد که در جایی از اینترنت آپلود شده است.

ویدیو ها در حال حاضر مهمترین عناصر تولید محتوا محسوب میشوند. شاید سالها پیش مهمترین عنصر تولید محتوا متن و مقاله محسوب میشد؛ اما در دنیای کنونی کاربران بیشترین تاثیر را از تصاویر و ویدیو ها دریافت میکنند. پس استفاده کردن از ویدیو در هر نرم افزار اندرویدی که تهیه و تولید میشود، کاملا بدیعی و قابل قبول خواهد بود. 

طریقه استفاده از Video View :

شاید در نگاه اول استفاده کردن از Video View فقط اضافه کردن یک view به فایل xml و نوشتن چند خط کد ساده به نظر برسد؛ اما در هنگام پیاده سازی Video View مشکلات مختلفی میتواند پدیدار شود. مشکلاتی نظیر قرار گیری نادرست کنترل کننده ویدیو یا عدم نمایش ویدیو در حالت آنلاین که هر کدام از این مشکلات سبب مختل شدن روند استفاده از ویدیو در اندروید خواهد شد. 

یکی از مشکلات رایج هنگام استفاده کردن از ویدیو در نرم افزار اندروید در هنگام چرخاندن صفحه نمایش رخ میدهد. به عنوان مثال کاربر 40 ثانیه از ویدیو را مشاهده کرده و حال تصمیم به چرخاندن صفحه نمایش گوشی میگیرد. در اینجا بلافاصله پس از چرخاندن صفحه نمایش، ویدیو مجددا از ثانیه اول پخش میشود؛ در صورتی که کاربر انتظار دارد تا از همان ثانیه 40 به بعد را مشاهده کرده و ببیند.

video view
نمایش ویدیو در اندروید

سورس نمایش ویدیو در اندروید :

با توجه به مشکلات و چالش هایی که در مسیر پیاده سازی و نمایش ویدیو در برنامه نویسی اندروید به وجود می آید، تیم آموزشگام تصمیم به کدنویسی سورس پیاده سازی Video View گرفت. در سورس پیش رو تمامی کد های لازم برای نمایش ویدیو چه در حالت آفلاین و چه به صورت آنلاین کد نویسی شده است. پس با استفاده از این سورس قادر به نمایش ویدیو در نرم افزار های خود خواهید بود.

ویژگی های سورس Video View :

  • کد نویسی حرفه ای و منظم
  • نوشته شده به زبان کاتلین
  • دارای کامنت توضیحات به زبان فارسی
  • استفاده از View Binding برای شناسایی View ها
  • استفاده از پوشه raw جهت نمایش آفلاین ویدیو ها
  • استفاده از آخرین نسخه های گردل و اندروید استودیو
  • دریافت مجوز اینترنت برای پخش آنلاین ویدیو
  • استفاده از کنترل کننده حرفه ای ویدیو
  • بدون اخطار و کاملا قابل اجرا
  • قابل ویرایش و شخصی سازی

طریقه استفاده از سورس :

پس از افزودن این سورس کد به سبد خرید و نهایی کردن خرید، قادر به دانلود فایل فشرده حاوی سورس کد خواهید بود. بعد از دانلود فایل و استخراج آن از حالت فشرده، یک پوشه تحت عنوان Video View برای شما نمایان خواهد شد. حال بایستی نرم افزار اندروید استودیو را اجرا کنید؛ در این مرحله کافیست به یک vpn قابل اطمینان متصل شده و از گزینه file و بخش open پوشه Video View را انتخاب کنید. منتظر بمانید تا gradle به درستی دانلود و سینک شود. تبریک! سورس آماده استفاده است. 

نکته : از آنجایی که کشور ایران مورد تحریم گوگل میباشد، دانلود درست گردل و سینک شدن آن ارتباط مستقیم با vpn شما خواهد داشت. اما چنانچه در زمینه استفاده از سورس کد به مشکل خاصی برخورد کردید، میتوانید از بخش ثبت تیکت مشکل خود را بیان کنید. تیم پشتیبانی آموزشگام در اسرع وقت به تیکت شما رسیدگی کرده و در جهت رفع خطاهای موجود، به شما کمک خواهند کرد.

خوب امیدوارم که حال دلتون خوب باشه.

به امید روزای بهتر…

آموزشگام را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نقد و بررسی‌ها

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “سورس نمایش ویدیو با Video View در اندروید”

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اطلاعات فروشنده

قالب Akkhor ( پنل مدیریت )

قالب Akkhor یک داشبورد مدیریت مدرن میباشد که با استفاده از کامپوننت های متریال و بوت استرپ 4x طراحی و توسعه داده شده است.
27
30,000 تومان رایگان!
دریافت محصول

سورس کد پیاده سازی Bottom Navigation

پیش از این آموزش های زیادی برای پیاده سازی Bottom Navigation در اندروید استودیو تولید و عرضه شده است. منتهی این آموزش ها دیگر منسوخ شده اند.
15
14,000 تومان رایگان!
دریافت محصول
آموزشگام